Ознака: Влатко Ѓорчев

Вести

Ѓорчев: Вчера беше тежок ден за Република Македонија, состојбите да се решаваат со дијалог, а не преку насилство

Еден од оние кој вчера беше во Собранието за време на инцидентите, пратеникот кој им помогна на пратениците кои беа нападнати од граѓаните, Влатко Ѓорчев, денеска на гостување во вестите […]

Вести

Ѓорчев: Колку амнестии има намера СДСМ да ни приреди само за да се дограби до власт?

СДСМ неколку пати кажа дека ја прифаќа платформата, а има еден куп точки кои се проблематични за Република Македонија, изјави пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев во вестите на ТВ Нова.-Во […]

Вести

Ѓорчев: СДС се обиде флагрантно да го прекрши Деловникот на Собранието на Република Македонија

Обидот на СДС кој го прекрши Деловникот на Собранието е со цел да се замолчи и да се прескокне дебатата за Тиранската Платформа, истакна на денешната прес-конференција Влатко Ѓорчев, член […]

Вести

Ѓорчев: На Македонија и треба обединување околу државните интереси

Јавноста во Македонија секој ден е сведок на негаторски изјави кои задираат во внатрешните прашања и суверенитетот на земјава. Албанскиот министер за надворешни работи, Дитмир Бушати препорачува Тиранската Платформа да […]

Вести

Ѓорчев: СДСМ не може да добие избори затоа што во 27 години нема отворено ниту една фабрика и нема зголемено пензии

ВМРО-ДПМНЕ заедно со Коалицијата има најголем број на пратеници од повеќе причини и тоа првенствено од економски причини, истакна Владимир Ѓорчев на денешната конститутивна седница на која се избира претседател, заменик […]

Вести

Ѓорчев: Убедливо поразениот Заев сака да стане победник со закани

Поразениот Зоран Заев сака да ви ја украде победата, сака да ги помножи вашите гласови со нула. Поразениот, убедливо поразениот Заев сака да стане победник. Народот одлучи народот гласаше, Македонија […]

Вести

Ѓорчев: Гласајте за иднината на Македонија!

Носителот на листата за пратеници од коалицијата „За подобра Македонија“ во шестата изборна единица Владимир Ѓорчев активностите од последниот ден на изборната кампања ги започна со прес-конференција што ја одржа […]

Вести

Ѓорчев до Ременски: Ако Ќосето беше револуционер со оружје, денес народот на Македонија се револуционери со пенкало кои ќе кажат големо НЕ на оние кои создаваат криза!

Техничката министерка за труд и социјална политика го окарактеризира Андон Ќосето како ликвидатор и убиец, Владимир Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ преку фејсбук статус и одговори на Фросина Ременски.Во продолжение погледнте го […]