Ознака: Влатко Ѓорчев

Вести

Ѓорчев: Дополнително раздвижување на реканскиот крај со поволностите во ТИРЗ Маврово-Ростуше

Во реканскиот крај има капацитети кои добро работат, но исто така се градт и нови капацитети, истакна носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица Влатко Ѓорчев, кој […]

Вести

Ѓорчев: Учество на државата со 60 проценти во модернизација на земјоделието

Учество на државата со 60 проценти во набавка на земјоделска опрема, најави  носителот на кандидатската листа за шестата изборна единица, Владимир Ѓорчев кој се наоѓа во Општина Брвеница.-Еден од прориотетите […]

Вести

Влатко Ѓорчев ги претстави проектите на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Тетово и Гостивар

Носителот на листата за пратеници од коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО – ДПМНЕ за шестата изборна единица Влатко Ѓорчев вечерва присуствуваше на отворањето на регионалниот изборен штаб во […]

Вести

Ѓорчев најави голема обнова на скијачкиот комплекс Попова Шапка

Обнова на улицата „Гоце Делчев“ во Тетово во должина од 1.200 метри што минува низ населбите Колтук, Два Бреста, Певчина и Поток со средства што владата на ВМРО- ДПМНЕ ги […]

Вести

Ѓорчев: Изборот е јасен-унитарност и уставен поредок или двојазичност и федерализација

Чекавме долго помина април, чекавме уште и помина и јуни, чекавме и еве го декември, уште 29 дена. Часот е голем, значењето е огромно, луѓето се подготвени. Сите разбираме што […]

Политички партии

Ѓорчев: Оливер Спасовски е срам за македонската полиција!

Оливер Спасовски повторно ја лажеше целата македонска јавност. Оливер Спасовски мора да си поднесе оставка поради манипулациите со криминално – полициската местенка, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.Во продолжение следува интегрален текст од […]

Вести

Ѓорчев: За економијата и стопанството е добро оваа политичка криза поскоро да заврши

За економијата, за стопанството е добро оваа политичка криза час поскоро да заврши, истакна членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев по вчерашната посета на Волковија и околните места.-Доколку заврши […]

Вести

Ѓорчев: ВМРО прави најголема, најкомплетна програма досега

Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ синоќа во Рогачево, Беловиште, Старо Село и Вратница оствари средби со голем број на граѓани.Со нив разговараше за проблемите со кои се соочуваат и им порача […]