Ознака: Влатко Ѓорчев

Вести

Ѓорчев најави: За Гостивар предвидуваме нови вработувања, градинки, училишта и многу други проекти

Програмата „Реално“ на ВМРО-ДПМНЕ предвидува 37 проекти само за Гостивар, додека од СДСМ предвидуваат само 7 недефинирани проекти, истакна Владимир Ѓорчев, носител на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „ […]

Вести

Ѓорчев најави: Грантови од државата за стари занаети и започнување на сопствен бизнис

Во програмата на ВМРО-ДПМНЕ се предвидени и грантови за стари занаети и за отпочнување на свој сопствен бизнис. Државата ќе дава грант од  5000 евра за стари занаети и 4000 […]

Вести

Ѓорчев со најава: Зголемување на вработеноста со отворањето на руралните економски развојни зони

Покрај тоа што државата ќе дава 60 проценти од трошоците за трактор и земјоделска механизација, ќе покрива 80 проценти од системот „капка по капка“, набавка на високопридонес добиток, државата сериозно […]

Вести

Ѓорчев: Од 2008 година се засадени 35 милиони дрвја во Македонија

Носителот на листата за пратеници од коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ во шестата изборна единица, Владимир Ѓорчев учествуваше во денешната акција за пошумување над селото Сиричино во рамки […]

Вести

Ѓорчев: Се знае кој е победникот, но потребни се 63 пратеници за да се сочува стабилна и унитарна Македонија

– Носителот на листата на кандидати за пратеници од колацијата „За подобра Македонија“ во 6ИЕ, Владимир Ѓорчев, денеска на прес конференција, упати јавна благодарност до сите кои присуствуваа на минитнгот […]

Вести

Ѓорчев: ВМРО-ДПМНЕ со порака за надеж и зачувување на унитарноста на Македонија

Порака за економски напредок, порака за повеќе инфраструктурни проекти во Тетово и тетовско, порака за за асфалтирање на што поголем број улици и порака за зачувување на унитарноста на Република […]

Вести

Ѓорчев: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе ги зголеми пензиите за 10,2 проценти

Владата на ВМРО-ДПМНЕ води сериозна грижа за пензионерите, така и ќе продолжи – со зголемување на пензиите. Ние нашите ветувања ги остваруваме и тоа може да се почувствува и види. […]

Вести

Ѓорчев најави целосна реконструкција на патот Гостивар-Кичево

Целосна реконструкција и нов асфалт од Гостивар до Кичево, најави денеска Влатко Ѓорчев, носителот на кандидатската листа на ВМРО-ДПМНЕ за ИЕ 6.Тоа значи, додаде тој, дека со тој нов асфалт […]