Ознака: вооружен напад

Црна хроника

Застанале среде улица и од автомобилот со пиштол пукале во куче скитник- еве ги деталите

На 01.06.2020 во 23.06 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 22.30 часот на паркинг позади трговски центар во населба Ново Лисиче, три лица кои биле со патничко возило, […]

Црна хроника

Вооружен напад во Скопје, тешко повредени две лица

Двајца мажи од Скопје се тешко ранети ноќеска, дознава „Слободен печат”. Ранетите, двасеттина минути после полноќ, со возило „ауди”, додека минувале по улицата „Ферид Бајрам” биле нападнати. Кон нив било […]

Вести

Пукање во Виена – еден мртов, еден повреден, напаѓачот побегна

Едно лице загина и едно е повредено во вооружен напад во ресторанот „Figlmüller“ во центарот на Виена, соопшти локалната полиција. „Околу 13 часот и 30 минути две лица се здобија […]

Вести

20 повредени во вооружен напад во Лас Вегас

Повеќе жртви се пријавени во Лас Вегас, откако најмалку еден напаѓач отвори оган на музички фестивал во ресортот Мандалеј Беј.Најмалку 20 лица се примени во  универзитетскиот медицински центар со прострелни […]

Вести

Терористички напад во Ница: Камион влета во толпа, над 80 загинати и 100 повредени-ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ

Најмалку 80 лица се загинати и најмалку 100 се повредени во терористичкиот напад што вчеравечер се случи во Ница.Имено, на прославата за Денот на Бастиља, кој се слави на 14 […]

Вести

ВИДЕО: Снимен моментот од вооружениот напад во кино во Германија

Оружен и маскиран маж, кој денеска отвори оган во кино сала во германскиот град Фирнхајм, е убиен во полициска акција, изјави портпарол на германската полиција.Напаѓачот во еден момент држел заложници, […]