Ознака: врнежи

Вести

Претежно облачно и студено, попладне нови врнежи од снег

Времето денеска во земјава ќе биде претежно облачно и студено, попладне и во вечерните часови ќе има нови врнежи од снег, позастапени и пообилни во западните делови. Само во крајните […]

Вести

Вонредна метео анализа: Метеоролозите најавуваат врнежи, а постои опасност и од поплави

Од недела попладне и навечер па во текот на следната недела нашата територија повторно ќе подпадне под влијание на исклучително нестабилна и влажна воздушна маса која на многу места ќе […]

Вести

Дожд и грмежи денеска во Македонија: Викендов сонце, а од понеделник повторно промена

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град. Утринската температура ќе […]