Ознака: горан пандев

Македонски фудбал

Пандев донесе одлука, ќе игра уште една година!

Горан Пандев е подготвен да продолжи да игра фудбал уште една година, одлука што најдобриот македонски фудбалер на сите времиња ја има донесено, но ќе ја соопшти по завршувањето на […]

Македонски фудбал

Пандев објави: Утре е мој последен меч за Македонија

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев објави крај на својата репрезентативна кариера после мечот со Холандија утре попладне од 18 часот во Амстердам, како круна на неговата кариера на […]

Македонски фудбал

Горан Пандев ќе добие труба

Најдобриот македонски фудбалер во историјата Горан Пандев, со чиј погодок вчера Македонија обезбеди пласма ЕП по триумфот над Грузија ќе добие труба од македонскиот музичар Џамбо Агушев, кој исто така […]

Македонски фудбал

ВАКА СЕ САКА КАПИТЕНОТ: Еве како се славеше пред куќата на Горан Пандев во Струмица, за момент ќе ве облеат емоции

Македонската фудбалска репрезентација за прв пат во својата историја обезбеди учество на едно големо натпреварување. Предводени од капитенот Горан Пандев, „црвено-жолтите“ вчера во Тбилиси, во баражот за Европското првенство 2020, […]

Македонски фудбал

Пандев по доаѓањето во Македонија: Мојот сон се оствари, овие дечки заслужија пласман на ЕП

Македонската фудбалската репрезентација рано утринава пристигна во Скопје, откако поради густата магла наместо на скопскиот аеродром авионот со кој патуваа слета во Приштина. По обезбедување на историскиот пласман на Европското […]

Македонски фудбал

Македонија без Пандев во составот го почнува мечот во Израел

Македонската фубалска репрезентација без капитенот Горан Пандев тргнува вечерва во петтиот квалификациски меч од овој циклус за Евро 2020, откако најискусниот фудбалер не успеа да биде фит за да го […]

Македонски фудбал

Пандев: Би ги заменил сите голови и титули, за еден ваков магичен успех со националниот тим

Македонските млади фудбалери покажаа дека Македонија има светла фудбалска иднина.Фудбалерите до 21 година во Македонија се пласираа на Европско првенство, и претставуваат прва национална селекција која тоа го направила. Капитенот […]