Ознака: гости

Сцена

Важат за големи „ривалки“ на естрадата, а нејзината снаа и пееше на мекиците на Цеца: Еве кои познати личности славеа за Жељко во вилата

Снаата на Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ вчера се породи и на свет го донесе синот Жељко. Токму по тој повод, Цеца во својата вила на Дедиње организираше голема прослава за […]

Живот

Бизарно барање од невестата: Сите кои биле поканети требало да го направат ова, ниту роднините не сакале да присуствуваат!

Не е тајна дека за венчавката се трошат многу пари, но не мора така да биде за секој пар. Ако парот одлучи да контролира колку ќе потроши на својата венчавка, […]

Вести

Попова Шапка и со малку снег е полна со гости

Скијачкиот центар Попова Шапка, иако моментно ги нема минималните сантиметри снег за официјален почеток на скијачката сезона, сепак е преполн со посетители. И неколкуте сантиметри снег сепак насекаде ја обелија […]

Занимливости

Ова е првото нешто што гостите го забележуваат кога ќе влезат во домот

Дали некогаш сте се запрашале што забележуваат луѓето кога прв пат ќе влезат во вашиот дом? Знаеме дека првиот впечаток е многу важен и дека се создава за само неколку […]

Занимливости

Криминалец со пушка влезе во бар и нареди сите да легнат на подот: Внимателно погледнете ја реакцијата на овој човек!

Сосема е нормално човек да се исплаши кога некој кон него ќе впери оружје, но очигледно има и други примери. Грабежот на еден бар во американскиот град Сент Луис покажа […]

Занимливости

Станавме дивтари што се плашат да им дојде некој дома или да отидат на гости

Се сеќавам дека додека растев куќата ни потсетуваше на автобуска станица. Врвулица од луѓе! Се најавиле едни гости, во меѓувреме случајно се јавиле и некои други па дошле и тие, […]

Занимливости

Лекција за бонтон: Дали треба да се соблечат чевлите кога се оди на гости?

Доаѓате на забава или вечера со пријателите во елегантен фустан и соодветни рафинирани чевли – а на домаќините им е поважен чистиот под отколку вашата модна ревија. Дали навистина треба […]

Занимливости

Гркинка доцнела на сопствената свадба, им го спасила животот на сватовите – Еве зошто

Една невеста во Грција задоцнила на венчавката и им го спасила животот на сватовите бидејќи, додека ја чекале надвор , во црквата се урнал таванот, јави денеска атинската РТВ „Скај“. […]

Занимливости

Огромен стаорец ги исплаши гостите на познатиот ресторан

Огромен стаорец во ресторан на Мекдоналдс во англискиот град Кројдон стана вистински хит на социјалните мрежи. Неколку вработени со се што имаа при рака, подолг период, се обидуваа да го […]

Живот

Гневна невеста: „Не сакам деца на мојата свадба. може да кажете дека сум себична, но…“

Меган Грин отсекогаш го замислувала местото за својата венчавка како дестинација на која нејзините гости едвај чекаат да дојдат, нешто европски и шик, со голем број на луѓе. Размислувала за […]