Ознака: град

Регион

Силно невреме во регионот: Град со големина на голф топче уништи неколку автомобили

Силно невреме ја зафати Хрватска, посебно деловите Славонија и Далмација. Не само што паѓало силен дожд, туку и град со големина на голф топчиња оштетил неколку автомобили. Температурата паднала за […]

Регион

Град со големина на портокал ја погоди Словенија

Синоќа невреме проследено со град со големина на портокал ги погодил  јужните делови на Словенија и предизвикал значителни материјални штети. Словенечкиот Национален центар за вонредни состојби соопштил дека најголема штета невремето […]

Регион

Град со големина на тениско топче ја погоди Словенија

Невреме проследено со град со големина на портокал ги погоди синоќа јужните делови на Словенија, предизвикувајќи значителна штета. Словенечкиот национален центар за вонредни состојби објави дека значителна штета е предизвикана […]

Вести

Луѓето панично бегале- на ова место паѓало град со големина на топче за голф, уништени се многу автомобили

Германската покраина Баварија, особено Минхен и околината, синоќа ги зафатило силно невреме кое предизвикало голема штета, а повеќе лица се повредени. Во покраината паѓал град со големина на топче за […]

Свет

Во Баварија паѓал град со големина на топче за голф

Германската покраина Баварија, особено Минхен и околината, синоќа ги зафатило силно невреме кое предизвикало голема штета, а повеќе лица се повредени. Во покраината паѓал град со големина на топче за […]

Вести Македонија

Град ги уништи јаболката во Преспа

Денес на пладне силно невреме проследено со град  ја зафати Преспа. Најпогодени од невремето се селата Јанковец и Избишта. Според земјоделците, градот нанел голема штета на јаболката, чија берба е […]

Вести

Катаклизма на јадранските плажи-градот кршел стакла на возила, плажите затрупани како во зима!

На италијанските плажи на Јадранот забележани се неверојатни сцени од туристичките места, кои изгледале како да паднал снег.Имено дел од италијанската плажа во близина на Гротамаре, била буквално затрупана од […]

Вести

ФОТО: Силно невреме во Охрид, град со големина на леблебија

Нестабилноста која доцна попладнево го зафати охридско-преспанскиот регион и која беше поизразена на планината Галичица предизвика краткотрајно невреме и во Охрид.Околу 19 часот за кратко време наврнаа 18 литри/м2 дожд, […]