Ознака: град

Балкан

Град со големина на тениско топче ја погоди Словенија

Невреме проследено со град со големина на портокал ги погоди синоќа јужните делови на Словенија, предизвикувајќи значителна штета. Словенечкиот национален центар за вонредни состојби објави дека значителна штета е предизвикана […]

Вести

Луѓето панично бегале- на ова место паѓало град со големина на топче за голф, уништени се многу автомобили

Германската покраина Баварија, особено Минхен и околината, синоќа ги зафатило силно невреме кое предизвикало голема штета, а повеќе лица се повредени. Во покраината паѓал град со големина на топче за […]

Свет

Во Баварија паѓал град со големина на топче за голф

Германската покраина Баварија, особено Минхен и околината, синоќа ги зафатило силно невреме кое предизвикало голема штета, а повеќе лица се повредени. Во покраината паѓал град со големина на топче за […]

Вести Македонија

Град ги уништи јаболката во Преспа

Денес на пладне силно невреме проследено со град  ја зафати Преспа. Најпогодени од невремето се селата Јанковец и Избишта. Според земјоделците, градот нанел голема штета на јаболката, чија берба е […]

Вести

Катаклизма на јадранските плажи-градот кршел стакла на возила, плажите затрупани како во зима!

На италијанските плажи на Јадранот забележани се неверојатни сцени од туристичките места, кои изгледале како да паднал снег.Имено дел од италијанската плажа во близина на Гротамаре, била буквално затрупана од […]