Ознака: грешка

Нега и убавина

Грешка која во тоалет ја прават третина од жените и која може да влијае лошо по нивното здравје

Раце полни антибиотици не ви се потребни. Сè може лесно да се спречи доколку бидете малку повнимателни. Поголемиот дел од жените не се бришат по мокрењето на правилен начин и […]

Живот

Овој уред никако не го вклучувајте на продолжен кабел

Најголемиот дел од пожарите се резулат на погрешна употреба на апаратите за домаќинство. Токму затоа експертите постојано предупредуваат да се внимава со цел да се осигури правилно управување со грејните […]

Живот

Лупење на лентите од бананите е голема грешка

Лентите од бананите се омразена „работа“ на многумина. „Омразата“ кон тие влакна е толкава, што постојат стотина блогови ширум интернетот, кои се посветени исклучиво на нив. А тие влакна, покрај […]

Занимливости

Наместо на момчето, разголената фотографија ја пратила на својата мајка

По грешка на својата мајка и пратила своја разголена фотографија, а потоа набрзо добила одговор каков што не ни можела да змисли. Оваа згодна девојка по грешка својата разголена фотографија […]

Живот

Се тетовирала додека била бремена: Направи кобна грешка

Луиса Фернанд од Колумбија се разболела откако нејзината нова тетоважа се инфицирала. Докторите ѝ рекле дека никогаш повеќе нема да може да оди, бидејќи инфекцијата се проширила на нејзиниот ‘рбетен […]

Вести

Поради грешката на Владата на Заев, цел Балкан ѝ се потсмева на Македонија

Владиниот протокол направи голема грешка вчера кога во Скопје пристигна Канцеларот на Австрија, Себастијан Курц каде пред Владата беше пречекан од премиерот Зоран Заев. Наместо знамето на Австрија беше поставено […]

Занимливости

Отишле со багери да рушат зграда, а наместо таа зграда по грешка срушиле друга

Една екипа за рушење се нашла во незавидна ситуавија откако не ја сработила работата како што треба.Користејќи голем багер почнале да рушат една зграда, но не знаеле дека сосема случајно […]

Технологија

Фејсбук го прогласи Марк Закерберг за мртов

Поради грешка, за краток временски период на профилите на некои од корисници на сајтот се појавија пораки и сочувство за нивната смрт.Социјалната мрежа Фејсбук по грешка соопшти за смртта на […]

Занимливости

Банкнота со Тито имаше огромна грешка, која никој не ја забележа!

На почетокот од осумдесеттите години на минатиот век, била донесена одлука постоечката серија на пари да се замени со нова, помодерна. Во новата серија, секоја поединечна банкнота требала да претставува […]