Ознака: грешка

Живот

Се тетовирала додека била бремена: Направи кобна грешка

Луиса Фернанд од Колумбија се разболела откако нејзината нова тетоважа се инфицирала. Докторите ѝ рекле дека никогаш повеќе нема да може да оди, бидејќи инфекцијата се проширила на нејзиниот ‘рбетен […]

Вести

Поради грешката на Владата на Заев, цел Балкан ѝ се потсмева на Македонија

Владиниот протокол направи голема грешка вчера кога во Скопје пристигна Канцеларот на Австрија, Себастијан Курц каде пред Владата беше пречекан од премиерот Зоран Заев. Наместо знамето на Австрија беше поставено […]

Занимливости

Отишле со багери да рушат зграда, а наместо таа зграда по грешка срушиле друга

Една екипа за рушење се нашла во незавидна ситуавија откако не ја сработила работата како што треба.Користејќи голем багер почнале да рушат една зграда, но не знаеле дека сосема случајно […]

Технологија

Фејсбук го прогласи Марк Закерберг за мртов

Поради грешка, за краток временски период на профилите на некои од корисници на сајтот се појавија пораки и сочувство за нивната смрт.Социјалната мрежа Фејсбук по грешка соопшти за смртта на […]

Занимливости

Банкнота со Тито имаше огромна грешка, која никој не ја забележа!

На почетокот од осумдесеттите години на минатиот век, била донесена одлука постоечката серија на пари да се замени со нова, помодерна. Во новата серија, секоја поединечна банкнота требала да претставува […]

Филм

Ретко кој ја забележал оваа грешка во филмот „Ко то тамо пева“!

Снимањето на филмот се случува на Велика сабота, во денови кога се пости, а сите по ред, вклучувајќи го и свештеникот, јадат месо.Веројатно ден денес се повторуваат бројни реплики од […]

Живот

Оваа ГРЕШКА ја прават сите кога им е топло па е УШТЕ ПОЛОШО!

Обидувајќи се набрзина да се разладат, луѓето секојдневно прават  голема грешка па наместо на нивното тело да му  биде поудобно, му станува полошо. Погледнете за што се работи!Голема е грешката […]