Ознака: грмежи

Вести Македонија

Од утре попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Портокалово ниво на опасност од високи температури и УВ зрачење со вредност 9, ќе биде активирано денес на територијата на целава земја. Времето ќе биде сончево и многу топло со […]

Вести

Обилен дожд и грмежи: Кон Македонија навлегува поголема нестабилна воздушна маса

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи

Во Македонија денес времето особено претпладне ќе биде променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи помеѓу […]

Вести Македонија

Времето претпладне сончево со умерена облачност, попладне пороен дожд и грмежи

Во Македонија денес времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните […]

Вести Македонија

Денес претпладне сончево, попладне наместа нестабилно

Во Македонија денес претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Во текот на попладнето, претежно во […]

Вести Македонија

Претпладне сончево, попладне невреме со дожд, грмежи и силен ветар

Времето во земјава претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура […]

Вести

Доаѓаат грмежи и пороен дожд- најтопло од четврток до недела

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до […]

Вести Македонија

Времето денес: Ќе има и сонце, и пороен дожд со грмежи

Во Македонија времето претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен […]

Вести Македонија

И денес променливо облачно и нестабилно

Времето во Македонија денес ќе биде променливо облачно и нестабилно, попладне со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни, во форма на невреме со пообилни врнежи, грмежи, засилен […]

Вести Македонија

Претпладне облачно, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Денес времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, особено попладне кога се очекуваат локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 6 до 13 степени, а […]