Ознака: девојче

Вести

Ќе се испитува дали 14 годишното девојче кое почина утрово имало коронавирус?

Девојчето утрово било донесено во струшката болница во тешка здравствена состојба со повраќање, а претходно имала и температура. На четиринаестгодишното девојче од струшкото село Лабуништа кое утрово почина на пат […]

Занимливости

Таа е за Оскар: Девојче одглуми дека и се допаѓа јадењето на мајка и

За да не ги повреди чувствата на својата мајка, ова мало девојче одлично одглуми дека и се допаѓа оброкот. Ова урнебесно видео стана вирално на социјалните мрежи. Мајката го снимала […]

Занимливости

Поштар забележал девојче кое плаче, па се приближил: Кога ги видел нејзините раце се наежил, а приказната е страшна!

Поштарот Иван Крисостомо ја работел својата нормална рута во Сакраменто. Но, еден ден му се случи нешто неверојатно. Џон излегол од своето комбе за да го достави пакетот и слушнал […]

Балкан

Девојче клекнува пред баба која проси, а потоа силно ја прегрнува

Девојче клекнува покрај баба, која проси на Кнез Михајлова во Белград, тие зборуваат извесно време, а потоа следи топла прегратка. Настанот е евидентиран со фотографии од страна на Владимир Чех, […]

Занимливости

Среде ноќ ќерката барала помош од својот татко – ова го затекнал во нејзината соба

Семејството Петегру од Австралија отишло на кампување на островот Моретон. Се делувало совршено, се додека таткото во 5 часот утрината не слушнал како неговата 9-годишна ќерка Габи шепоти низ стиснати […]

Вести

Ова е девојчето кое мајка му го остави во корпа кај таксист- пораката на нејзиното креветче растажува

Жена по потекло од Смедерево, која повремено работи во странство и мајка е на 7 деца, го остави бебето старо само неколку дена во такси со кое се возела од […]

Живот

Страотни сцени: Во стан во Москва преполн со ѓубре и бубашваби пронајдено диво 5-годишно девојче, не знаело да зборува

Анорексичната петгодишна Љубов не умее ниту да зборува, а ѓерданчето и сраснало во вратот. Префрлена е на интензивна нега. Полицијата во специјални заштитни одела го спаси полуголото петгодишно девојче кое […]

Живот

Мало девојче трпело неподносливи болки во стомакот поради ужасна навика: Докторот бил шокиран кога видел што има внатре

На 8-годишно девојче кое со години ја грицкала својата коса, во томакот имала “топка” од влакна тешка еден и пол килограм. Феифеи од Гуангдонг, од југот на Кина својата коса […]

Занимливости

Детска рамнодушност: Девојче го зема братчето во раце, нејзината реакција е урнебесна

На некои деца им е тешко да прифатат дека имаат братче или сестричка, дека повеќе не се сами и дека ќе треба да го делат вниманието на родителите. Погледнете го […]

Живот

Шестгодишно девојче се спаси од сигурна смрт со помош на Фејсбук

Шестгодишно девојче од американската сојузна држава Мичиген се спасило од речиси сигурна смрт откако се засолнило и објавило фотографија од нејзиниот мртов татко на Фејсбук. На сликата се гледало како […]