Ознака: девојче

Живот

Пред 45 години прегазил девојче, фатен сега благодарение на Фејсбук

Даглас Паркуст(62) од Њујорк  е идентификуван  како возач кој пред 45 години побегнал од местото на несреќата а прегазил 4 годишно девојче. Карол Асбу во 1968 година била прегазена. Првенствено […]

Црна хроника

Пет годишно девојче се бори за живот, било киднапирано и силувано два дена

Девојчето се бори за живот откако нејзиниот сосед ја киднапирал и ја силувал два дена. Грозоморното дело се случило во Њу Делхи, Индија. За бруталното дело се уште никој не  […]

Занимливости

Ужасно: 8-годишно девојче се фотографирало голо и ги испраќало фотографиите на своите врсници

Џена која има 31 година е мајка на девојчето, и вели дека се шокирала кога го открила ова. Секојдневно ја гледале својата ќерка како испраќа десетина пораки, па нејзината мајка […]

Занимливости

Потресна приказна за едно мало девојче

Валерија е девојче кое имало навистина тежок живот за кој таа не била виновна. Нејзината приказна ја раскажува  во својот дневник: Мојата приказна е полна со невнимание од моите родители. Кога […]

Занимливости

Деветгодишно девојче му испрати писмо на возачот кој ја парализираше

Чили Васкез од Тексас неодамна беше прегазена од страна на пијан возач кој ја парализираше и поради тоа беше осуден на 10 години казна затвор. Во писмото таа му напишала: […]