Ознака: Дедо Мраз

Црна хроника

Видео: Дедо Мраз изврши масакар во дискотека во Истанбул! Загинаа околу 40 лица, а 70 се повредени

Во вооружен напад во ноќен клуб во Истанбул синоќа загинаа 39 лица, меѓу кои 16 странци, а ранети се 69 лица, од кои четири се во критична состојба, изјави денеска […]

Сцена

Дали ќе го препознаете?! Познат пејач делеше пакетчиња облечен во Дедо Мраз

Овој познат српски пејач ги изненади дечињата пред Нова госина и им подели новогодишни пакетчиња.Ако се уште не сте погодиле кој се крие зад маската на Дедо Мраз, во прашање […]

Видео

Сите патници заспале за време на летот, кога се разбудиле повеќе ништо не било исто!

Ова видео носи   една важна порака: „Смислата на Божиќ е во  давањето“. Авиокопманијата „Westlejt Airlines“ во своето промотивно видеоја прати  токму  оваа порака…Сите патници  на еден нивни  лет биле повикани  […]

Сцена

ФОТО: Северина со фотографија од Скопје го честиташе Божиќ

Познатата хрватска пејачка Северина пред неколку денови беше во Скопје каде што беше дел од промоцијата на најновиот календар на еден македонски бренд во кој главен лик е токму таа.Пејачката […]

Локална самоуправа

Дедомразовска трка во центарот на Скопје

Во центарот на Скопје денеска ќе се одржи трета дедомразовска трка како дел од празничната новогодишна програма на главниот град. На трката ќе учествуваат лица од различна возраст облечени како […]