Ознака: Дедо Мраз

Сцена

Ќе ве трогне: Тијана Дапчевиќ му напишала емотивно писмо на Дедо Мраз!

Пејачката Тијана Дапчевиќ на самиот крај од 2018 година одлучила да му напише емотивно писмо на Дедо Мраз, а нејзините зборови на многумина им предизвикале солзи во очите. Тијана пишувала […]

Видео Живот

Тажна новогодишна приказна кај малите Елеонора и Теодора. Таткото нема пари да им ги разубави празниците

„Сакам дедо Мраз да ми донесе новогодишна елка и пакетче, оти тато нема пари да ми купе“, рече малата Елеонора. Искреноста на малата Елеонора ја пече душата на 35-годишниот Влатко […]

Живот

Дедо Мраз ќе пристигне со хеликоптер

Традиционална предновогодишна активност „Пристигнување на Дедо Мраз со транспортен воен хеликоптер“ што ја организира воздухопловната бригада на АРМ ќе се одржи и годинава. Дедо Мраз ќе пристигне со хеликоптер за […]

Сцена

Се маскираше во Дедо мраз, но веднаш го препознаа: Еве кого Барак Обама посети пред Божиќ

Поранешниот претседател на САД Барак Обама облечен како Дедо мраз неодамна посети една болница во Вашингтон каде престојуваат болни дечиња. Со капа на главата и вреќа на грбот ги развесели […]

Сцена

Холивудскиот пар има проблем со Дедо Мраз: Не сакаме нашите деца да веруваат во него

Познатата манекенка Криси Тиген, во неодамнешно интервју открила дека има голем проблем поради претстојните празници. Криси, сопругата на музичарот Џон Леџенд е мајка на две деца, 2-годишната Луна и 7-месечниот […]

Занимливости

Учител ги убедувал децата дека Дедо Мраз не постои, па доби пакетче со отказ

Учител на замена, кој им предавал на првачиња во американскиот град Њу Џерси доби отказ откако на децата им рекол дека не постои Дедо Мраз. Тој на учениците од „Сидер […]