Ознака: Денот на вљубените

Кулинарство

РЕЦЕПТ: Без разлика дали го славите Денот на вљубените сами, во парови или со соло пријатели, кремаст тарт од ванила и калинка е идеален десерт за славење на љубовта!

Без разлика дали го славите Денот на љубените во парови, сами или со група пријателки, слатката закуска е неизоставен дел од таа приказна. Во пресрет на Денот на вљубените, пронајдовме […]

Живот

8 работи што (не) треба да ги правите за време на Денот на вљубените

Ретроградното движење на Меркур ќе започне на 17 февруари, а ваквите движења предизвикуваат проблеми и збрки во сферите од животот со коишто управува Меркур. Тука спаѓаат комуникацијата, транспортот, технолошките уреди, […]

Кулинарство

Љубовен мињон: Изненадете ја саканата личност со вкусен десерт

Доколку немате идеја за Денот на вљубените, овие колачи се совршениот подарок Љубовен мињон: Изненадете ја саканата личност со вкусен десерт Потребни состојки: 3 јајца 2-3 капки екстракт од ванила […]

Љубов и секс

Овие хороскопски знаци не го поднесуваат Денот на вљубените

Една од главните теми во февруари дефинитивно е Денот на вљубените. И додека едни едвај го чекаат, други на самото споменување на овој ден „им се крева косата на глава“. […]

Љубов и секс

Ја спасил од Аушвиц и 71 година по ред го слави Денот на вљубените со неа

Едит Штајнер имала 20 години кога неа и останатите еврејски затвореници од Аушвиц ги ослободила единицата на командантот Џон Мекеј. 23-годишниот Џон подоцна ја забележал Едит на игранката која се одржала […]

Видео

За добро утро: Мислела дека ќе ја запроси на Денот на вљубените. Кога ја отворила кутијата, паднала во несвест

Оваа невкусна шега на ниту една девојка сигурно нема да ѝ се допадне „Месечевиот прстен“  стана вистинска атракција, спакуван во кутија, и се на прв поглед изгледа како понуда за брак. […]

Живот

Внимавајте што ќе подарите за денот на вљубените, ова никако не доаѓа в предвид

Кој е вистинскиот подарок за Денот на вљубените е прашањето кое секогаш си го поставуваат многу луѓе.А што никогаш не смеете да подарувате? Подароците треба да бидат романтични. Тоа значи […]