Ознака: деца

Сцена

Сузана Јовановиќ едвај се борела за старателство над синот – првиот сопруг со сите сили се обидел да и го одземе детето: ОВАА ЖЕНА и помогнала и ја ставила во долгови

Поранешниот сопственик на „Гранд“, Саша Поповиќ и пејачката Сузана Јовановиќ од својата долгогодишна љубов ја имаат ќерката Александра. Иако Сузана има син со мажот со кој беше во брак пред […]

Занимливости

ОВОЈ ДЕТАЉ на пенкалата, годишно спасува стотина детски животи

Тоа што е интересно е фактот дека таа мала промена во дизајнот годишно спасува до стотина детски животи, како и помал број на животи кај возрасните. Пенкалото со капаче кое […]

Живот

Зошто децата до четиригодишна возраст не треба да јадат пуканки?

Пуканките се омилена ужинка за децата и возрасните, а нивната крцкава текстура и можноста да им се додадат различни вкусови ги прават совршен избор за скоро секоја пригода. Иако оваа […]

Здравје

Смути од само неколку состојки за чистење на црниот дроб и цревата

Секој природен лек е добредојден за време на пандемија, а истото важи и за смути направено од целер, лимон и авокадо. Зелениот зеленчук има противвоспалително дејство како резултат на присуството […]

Вести

Децата со коронавирус сега имаат потешка клиничка слика: Двојно зголемен бројот на пациенти во Козле

Се полнат последните кревети со ковид позитивни деца во болницата во Козле. Во моментот хоспитализирани се 40 пациенти, а секој ден амбулантски се третираат 50-тина дечиња со полесна клиничка слика. […]

Живот

Родители, бидете внимателни: Предмет што е на дофат на вашите деца може да биде фатален за нив

Кон крајот на октомври минатата година, малата Рис, седумнаесетмесечно девојче, започнала да го отежнува дишењето. Нејзината мајка Триса веднаш реагирала и ја однела девојката кај педијатарот, кој рекол дека веројатно […]

Живот

ЗОШТО ЛУЃЕТО НЕ СЕ СЕЌАВААТ НА НАСТАНИТЕ ОД ДЕТСТВОТО? Научници конечно го дадоа одговорот

Иако спомените од детството за многумина се најубави, тие се само дел од она што некое лице навистина го доживеало. Ако се обидете да се сетите на првите години од […]