Ознака: деца

Живот

15 бонтон-правила што треба да ги знае секое дете

Секој родител има обврска да го научи своето дете на добро однесување. Поседување добри манири уште од детството прави голема разлика во растењето и во понатамошното однесување. Поради тоа, овие […]

Живот

20 генијални трикови кои треба да ги знае секој родител

20 Генијални трикови кои треба да ги знае секој родител Родителството е еден од најисполнувачките, но истовремено и најтешките предизвици со кои некогаш ќе се соочите во животот. Имате еден […]

Вести

Нов облик на семејно насилство – деца напаѓаат родители!

Зголемените тензии во домовите натераа деца да ги напаѓаат своите родители за време на забраната за движење поради коронавирусот во Велика Британија, предупреди Вера Берд од повереник за жртви за […]

Живот

Лекари предупредуваат за раст на бројот на деца со симптоми слични на коронавирусот

Доктори од Велика Британија добиле итно предупредување дека расте бројот на деца со сериозни симптоми слични на оние на Ковид-19. Општите доктори се предупредени дека во последните три недели во […]

Живот

Совети и идеи за квалитетно време со децата за време на изолација

Читање книги, учење низ игра, разгледување фотографии или готвење заедно, се само дел од советите и идеите како да поминете квалитетно време со вашите деца за време на изолацијата, што […]

Занимливости

Се разведе и со четвртата жена! Маленко со интересен рекорд

Се разведе и со четвртата жена! Маленко со интересен рекорд. Истовремено тој е и дедо. Едно од неговите деца веќе има свое дете… Александар Маленко се разведе по четврти пат. […]