Ознака: деца

Живот

„Зачнат сум за време на групњак“: Неверојатни исповеди на децата на порно актерките!

Велат дека не е лесно да се биде дете на позната личност, а што тогаш велат синовите и ќерките на порно актерките…Замислете само како изгледало нивното детство и колку ги […]

Живот

Најстарата сурогат мајка: Родила 15 деца на други и не планира да застане!

Керол Хорлок (50) има две деца, а покрај нејзината работа во пералница, таа е и сурогат мајка, а досега има родено 15 деца како сурогат мајка, вклучувајќи близнаци и тројка.Керол […]

Живот

Двајца браќа близнаци се ожениле со две сестри близначки, кога ќе ги видите нивните деца ќе се шокирате!

Интересна е приказната на овие два пара кои за многу кратко време ја започнале својата љубовна авантура, а крајот на ноќните лудувања по дискотеките го решиле со застанување пред олтарот.Едниот […]

Живот

Браќа близнаци се ожениле со сестри близначки: Кога ќе ги видите децата, ќе се запрепастите!

Еднојајчени близнаци се запознале со еднојајчани близначки кои ги побарале за жена во ист ден, а денес имаат близначиња.Во ист ден и се венчале, а денес сите заедно живеат куќа […]

Живот

Овие обувки никако не смеете да им ги купувате на децата: Алармантно предупредување кое мора да го прочита секој родител!

Сигурно, барем од најдобра намера, на своето дете сте му купиле барем еден пар ортопедски обувки. Специјалист за ортопедска хирургија и трауматологија, прим. д-р Љубомир Георгијевиќ, објаснува зошто тие се […]

Живот

Фрлете ги бидејќи се отровни: Нејзината ќерка добила алергија поради нешто што го јадат децата!

Деновиве на Фејсбук се шири објава на мајка која сака да ги предупреди останатите родители. Откако нејзината ќерка имала алергиска реакција на популарни житарки, сакала да ги информира сите родители […]

Сцена

Шок: Бред Пит е под истрага за злоставување на своите деца!

Извори блиски на парот, тврдат дека Бред претходната седмица се напил  во текот на летот во приватниот авион, на кој било целото семејство. Наводно подивел, викал и физички се изживувал […]

Живот

Децата уште од две години влегуваат во пубертет?!

Во поголем број случаи предвремениот пубертет се случува спонтано, а кај некои случаи се поврзува со абнормалностите на мозокот, јајчниците, тестисите или други жлези, како и тумори, кои доведуваат до […]

Вести

Д- р Арсова: Луѓето да продолжат со секојдневното функционирање

Децата треба да се пуштаат во градинките и училиштата. Луѓето треба да продолжат со секојдневното функционирање, препорачува д-р Славица Арсова, специјалист психијатар од Клиниката за психијатрија.Во однос на паничната состојба […]

Сцена

Кутрата Тања Савиќ: Се скарала со сопругот, ја тера да…

Тања Савиќ се скарала со сопругот Душан Јованчевиќ бидејќи тој инсистира повтоно  да одпатуваат  во  Австралија! Расправијата кулминирала на одморт во Дубаи…„Душан ѝ соопштил на Тања дека сака на почетокот […]

Живот

Имам 11 години и се продавам за пари. Моите пријателки имаат 9 и земаат повеќе бидејќи…

Хит серијата „Наркос“ повторно го насочи вниманието на градот, некогаш познат како најнасилен на светот, кој по смртта на кралот на дрогата во 1993 година набрзо стекнал нов, исто така […]