Ознака: деца

Црна хроника

Најмалку 13 деца загинаа во пожар во училиште во Мјанмар

Најмалку 13 деца загинаа во пожар којшто рано во вторник избувна во едно исламско училиште во Јангун во Мјанмар, а властите велат дека најверојатно се работи за несреќен случај, а […]

Занимливости

Докторите и рекле дека нема никогаш да има деца, а таа родила десет !

Катрина Јанг била во шок откако докторите и соопштиле дека никогаш нема да има деца. Таа е во брак со Роберт Јанг, нивната најголема желба била да основаат семејство со […]

Занимливости

Најсилните деца на светот кои држат светски рекорд (видео)

Браќата Џулијано (7) и Клаудио (5) од Романија, тренираат дури 4 часа дневно, а тренинзите им ги води нивниот татко Јулијан. Овие млади снагатори, прават склекови на кои сите можат […]

Фото

Фото: Смешно слатко и чудно – Кога возрасните стануваат деца со фотошоп

Последната серија фотографии на Кристијан Гирот ги покажува луѓето на еден истовремено смешен, сладок но и чуден начин. Галеријата носи име “Внатрешното дете” и кога ќе ги проучите фотографиите ќе […]