Ознака: домати

Кулинарство

Посен ѓувеч

1/2 кг лупени компири 6 зелени пиперки 3  домати 3 моркови 1 тиквичка 1 главица кромид 1 чаша ориз 1 лажица сечкан магдонос 1 лажица црвен пипер масло, сол и […]

Кулинарство

Мусака без месо

4 модри патлиџани 1 ½ кг домати 500 г парчиња сирење 5 пиперки исечени на парчиња 3 исечени главици кромид 2 лажици исечен магдонос 5 исечени чешниња лук 1 лажица […]

Вести

Ја гаѓале Меркел со домати: Канцеларката погодена во левиот колк, останала дамка на сакото

На германската канцеларка Ангела Меркел биле фрлени два домата од групата насобрана на митингот во рамките на предизборната кампања во Хајдеберг, а полицијата наведува дека го истражува овој инцидент.Како што […]

Живот

Оваа жена не можела да стане од кревет поради силните болки во зглобовите, се додека не започнала да го зема ОВА!

Таа открила природен лек против артритис кој ги отстранува болките но и последиците од оваа болест…Сите експерти и давале рецепти од лекови, но олеснувањето било само моментално. Дијагнозата била веќе […]

Кулинарство

Како да направите сендвичи од авокадо, зелена салата и домати

Совршена комбинација од здрави масти и растителни влакна, овие сендвичи се навистина здрави и превкусни, и што е најважно, не содржат заситени масти. Совршени се за ужина или лесна вечера, […]