Ознака: домати

Занимливости

Доматите не треба да се чуваат во фрижидер – како овошјето и зеленчукот да бидат подолго свежи?

За среќа, постојат многу начини да ги задржите зеленчукот и овошјето свежи. Овие неколку трикови и совети ќе ви помогнат во тоа: Топла вода Еден начин да се запре распаѓање […]

Нега и убавина

Брза диета со домати – за оние кои немаат многу време пред одмор

Свеж, готвен или цеден, доматот е одлична намирница која покрај останатото, може да ви помогне и да се ослободите од вишокот килограми. Имено, оваа диета е строга затоа што со […]