Ознака: дом

Занимливости

Мари Кондо го полуде светот со нејзините волшебните трикови за средување, а сега има и нова книга

Младата Јапонка Мари Кондо го освои светот со своите две книги „The Life-Changing Magic of Tidying Up“ и „Spark Joy“ во кои советува како да се организираат работите во плакарите […]

Занимливости

Мислеле дека имаат крадци во домот, а кога ја погледнале безбедносната камера останале без здив- по ова многумина ќе стават камери

Речиси мирна ноќ да имаше едно семејство од Калифорнија се додека среде ноќ не ги разбудија чудни звуци во дворот. Семејството Росас мислело дека станува збор за кражба, но набрзо […]

Сцена

ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА НОВИОТ ДОМ НА ЈК! Пејачката позирала во минијатурен бикини – позадината во ПРВ ПЛАН

Пејачката Јелена Карлеуша жешките летни денови сака да ги поминува сончајки се, а по заслужениот одмор, повторно ужива во својата вила која се наоѓа во елитниот дел на Белград. Познато […]

Дестинации

Најскапиот дом на светот? Облакодер вреден 1 милијарда долари, а многумина го исмеваат

Облакодерот има и приватна гаража во која што се наоѓаат над 160 автомобили, има и три хелиодроми, многубројни градини, храм, кино со капацитет од 50 седишта и дворец за балови. […]

Занимливости

Лесни трикови за чист дом со кои нема да морате да правите генералки

Никој не сака чести генералки во домот, но ако се држите до овие трикови за чистење, нема да ви бидат потребни толку често. Во нашите домаќинства, најчесто викендите поминуваат во […]

Живот

Постојат четири начини да се спасите од влага и мувла во вашиот дом, дознајте ги

Влага и мувла во домот, се најголем кошмар на секое семејство, но постојат природни и лесни начини да се спасите од нив. Масло од чајно дрво Во шишенце измашајте 450 […]

Занимливости

Зошто тркалезниот мебел и тркалезните украси треба да доминираат во домот?

Кои форми преовладуваат во вашиот дом – правоаголни или кружни? Многу е веројатно дека имате повеќе предмети „со ќошиња“, но постои многу добра причина зошто треба да имате што повеќе […]

Занимливости

Купил стан од 50 квадрати на последниот кат: Кога видел што се крие на покривот, останал без здив!

Погледнете како овој човек преуредил и максимално искористил 51 квадрат животен простор Малите станови што се преуредени така што можат да им овозможат комфор на повеќечлени семејства секогаш воодушевуваат. Доколку […]

Сцена

Сега живее во луксуз: Ова е куќата во која Меган Маркл живеела како дете

Меган Маркл и принцот Хари неодамна се преселија во Санта Барбара, каде купиле нова, прекрасна куќа, а сега се појавија фотографии од домот во кој Меган живеела како дете, и […]

Здравје

Никогаш не го чувајте чоколадото на ова место во домот, повторуваме – никогаш!

Можеби во текот на летото копнеете по коцка ладно чоколадо, но експертот Сара Хартнет тврди дека чоколадото никогаш не треба да го ставате во фрижидер. Имено, нејзиниот совет е да […]

Сцена

Израсна во ова село, а куќата во која има спомени е вистински рај: Лила Филиповска не крие од каде потекнува

Познатото телевизиско лице Лила Филиповска знае како вистински да ужива. После уживањето на море водителката се посвети и на македонските убавини, кои мора да признаеме ги имаме во изобилство. Сите […]