Ознака: дом

Живот

Не ви требаат скапи препарати или цел ден за чистење: Направете го овој спреј и нема да имате прашина и пајажина

Сите знаеме дека колку и да чистиме дома, по краевите и ќошевите се собира пајажина. Причина е прашината која паѓа, влакната, домашните миленичиња на кои им паѓаат влакна. Единствен начин […]

Живот

Убаво е во домот да имате фигура на слон, а еве каде треба да ја поставите

Слон во близина на влезната врата привлекува среќа и сила за станарите, додека слонот во двор ја штити куќата од негативни влијанија. Фигурната на слон во спалната соба претставува љубов […]

Живот

Како да направите 10 000 чекори на ден – без да излезете од дома

Поради пандемијата, многумина ја намалија физичката активност, се откажаа од тренинг и станаа мрзливи. Да се ​​биде цело време во куќата не е изговор. Еве неколку начини како да започнете […]

Занимливости

Осум работи кои не ги забележуваме во нашиот дом, а кои им „бодат очи“ на нашите гости

Кога влегуваме во нечиј дом, нормално е да погледнеме наоколу и да донесеме одредени заклучоци за луѓето што живеат таму, вклучително и нивниот карактер, навиките и начинот на живот. Дури […]

Живот

Како правилно да ги бришете површините во домот?

Експертите откриваат дека цело време ги чистите површините погрешно. Бришењето нагоре-надолу или лево-десно само ја шири нечистотијата наместо да ја отстранува. Темелното чистење на вашиот дом е многу важно за […]

Занимливости

Фантастични идеи за домашно изработен божиќен венец со кој вашиот дом ќе изгледа раскошно

Збогатете го изгледот на вашиот дом со следните прекрасни идеи за домашно изработен божиќен венец со кој вашиот дом, започнувајчи од самиот главен влез, ќе изгледа едноставно раскошно и ќе […]

Занимливости

Мајка споделува трик со кој го спасила кадифениот тросед откако нејзиното дете го „украсило“ со траен маркер

Една мајка била во шок кога го видела кадифениот тросед уништен од не толку уметничкото творештво што го направило нејзиното тригодишно дете со траен маркер. Детето го украсило троседот столот […]

Сцена

Домот на Рада Манојловиќ сега е вила, а некогаш беше пропадната колиба- еве од каде потекнува познатата пејачка

Ниту пејачката Рада Манојловиќ не ја заобиколи оваа корона криза која ги погоди најмногу пејачите од целиот свет. Времето додека паузира од музички ангажмани Рада се одлучи да го помине […]