Ознака: Емина Јаховиќ

Сцена

НАМЕСТО НА СВАДБА КАЈ БРАТОТ, СЕ ЗАБАВУВАШЕ НА ЈАХТА: Емина Јаховиќ изненади многумина!

Познатата пејачка Емина Јаховиќ Сандал не го испочитува сопствениот брат и не му отиде на свадба!Таа не се појави на свадбата на родениот брат Мирсад, кој вчера во Нови Пазар […]

Сцена

СОЛЗИТЕ САМИ ТЕЧАТ: Емина Јаховиќ ја исполни најголемата желба на болно девојче!

Емина Јаховиќ ја покажа хуманата страна и ѝ го разубави денот на болната Ирма. Пејачката заедно со Ирма го прославија нејзиниот 11-ти роденден.Девојчето било пресреќно што гледа пред себе, бидејќи […]

Сцена

Фото: Што се случи со лицето на Емина Јаховиќ?!

Иако таговите кои ги ставила во описот на фотографијата привлекуваат внимание на црвениот лак за нокти и карминот, на многумина им падна во очи нешто друго…Емина Јаховиќ на својот Инстаграм […]