Ознака: ЕП 2016

Меѓународен фудбал

И Англија пред дисквалификација од ЕУРО 2016

Вкупно 36 лица се уапсени по синоќешните улични судири во францускиот град Лил меѓу полицијата и англиски навивачи, пред денешниот натпревар меѓу репрезентациите на Англија и Велс на Европското првенство […]

Меѓународен фудбал

ЕП 2016: Франција со триумф над Албанија, еве каква е ситуацијата сега

Фудбалерите на Франција ја остварија втората победа на Европското првенство, откако ја совладаа репрезентацијата на Албанија со двата гола постигнати во дополнителниот период.Вечерва на мечот меѓу Франција и Албанија ги […]