Ознака: есен

Вести

Сончево со слаба магла: Минимални -3, максимални 25 степени

Времето ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со слаба утринска магла. На места ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од […]

Здравје

Најдобриот лек на есента: Овој плод е преполн со витамини!

Одличен е за забите и коските поради комбинацијата калциум, фосфор и магнезиум. Постојат многу причини поради кои во исхраната треба да го додадете костенот, кој во овој период го има […]

Живот

Најдобриот лек на есента: Овој плод е преполн со витамин Ц, го чува срцето, цревата и имунитетот

Одличен е за забите и коските поради комбинацијата калциум, фосфор и магнезиум. Постојат многу причини поради кои во исхраната треба да го додадете костенот, кој во овој период го има […]

Вести

Денеска сончево до 21 степен, следува период на стабилно време со студени утра

Стабилно време со пониски утрински температури најавува Управата за хидрометеоролошки работи за наредниот период. Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен […]

Вести

Какво време нè очекува следните денови?

– Стабилно време со пониски утрински температури најавува Управата за хидрометеоролошки работи за наредниот период. Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до […]