Ознака: есен

Вести

Сончево со мала до умерена облачност и слаб северен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во претпладневните часови понекаде со појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, […]

Вести

Сончево време, утринските температури под нулата

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од -1 […]

Вести

Облачно со повремен дожд

Времето ќе биде променливо облачно, во источните делови со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура […]

Вести

Почетокот на ноември носи временски температури кои никој не ги очекува- еве какво ќе биде времето од денес до среда

Времето денеска во државата ќе бид сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 0 до 9, а дневната […]

Вести

Променливо облачно со можност за дожд, попладне облачноста ќе се намалува

Времето претпладне во земјава ќе биде променливо облачно, во северните делови со слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено вдолж Повардарието. Во текот на денот облачноста […]