Ознака: еу

Вести

ЕУ денеска нема да донесе одлука за преговарачката рамка со Македонија

На денешниот состанок е речиси извесно дека Бугарија ќе ја блокира преговарачката рамка за Македонија поради билатералните несогласувања, додека од страна на германското претседателство, со помош на Европската kомисија, сѐ […]

Балкан

БГНЕС: Бугарите се против почнувањето на преговори на Македонија со ЕУ

БГНЕС: Бугарите се против почнувањето на преговори на Македонија со ЕУ Запрепастувачки, но вистинито. Најголем дел од Бугарите се против стартот на преговорите за влез во ЕУ на нашата држава. […]

Вести

Мицкоски ја искара ЕУ и побара да престане да седи со скрстени раце

Мицкоски ја искара ЕУ и побара да престане да седи со скрстени раце Кристијан Мицковски во неговото гостување на ТВ Клан истакна дека барањата на Бугарија, во однос на македонскиот […]

Вести

Сите земји-членки на ЕУ во исто време ќе ја добијат вакцината против Ковид-19

Претседателката на Европска комисија Урсула фон дер Лајан синоќа изјави дека сите земји-членки на Европска Унија ќе добијат вакцини против Ковид-19 во исто време и под исти услови во согласност […]

Вести

Николовски: Ќе барам разрешување на Димова поради случаевите што беа објавени со Агенцијата

Николовски: Ќе барам разрешување на Димова поради случаевите што беа објавени со Агенцијата. Никој не е недопирлив, истакна Николовски. Сакаме да пратиме порака до сите дека навистина сме спремни да […]

Вести

Финансиска полиција со предистрага за „Фризерница“

Случајот „Фризерница“ под лупа на Финансиската полиција. Оттаму потврдија дека е отворена предистрага за Националната агенција за европски образовни програми во координација со Обвинителството за гонење на организиран криминал и […]

Вести Коментари

Димова и Златковски сепак се знаат, биле на иста маса!

Димова и Златковски сепак се знаат, биле на иста маса! Од фотографијата може да се види дека се работи за комотна атмосфера, која не личи на деловна средба. Вчера дознавме […]

Вести

ЦАРИНСКАТА УПРАВА СО НАЈВИСОКА ОЦЕНКА ВО ОВОГОДИНЕШНИОТ ИЗВЕШТАЈ НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА

Царинската управа на Република Северна Македонија како дел од подготовките за влез во Европската Унија во континуитет воведува нови информатички системи поврзани со спроведување на царинските постапки. Целта е поедноставување […]