Ознака: еу

Избор на уредникот Издвојуваме

Создавање на кохезивен политички, економски и безбедносен систем кој е исклучиво насочен кон НАТО и ЕУ е превентивен одговор на сајбер заканите

Изјава за Пулс 24 на безбедносниот аналитичар  м-р Милан Стефаноски. Зошто хакерските напади зачестија, прво системот на ДИК, а денес системот на неколку државни институции, која е целта? Сајбер нападите […]

Вести

ЕУ нè затвори уште најмалку две недели по дома, нема патување ни во Грција, ни во Бугарија

Иако границите ни се отворени, опциите за патување во странство ни остануваат неколку – Косово, Албанија и Србија. Преку камерите на граничните премини Блаце, Табановце и Ќафасан може да се […]

Вести

ЕУ на земјава и донира уште осум респиратори

Националниот координатор на странска помош во земјава и вицепремиер за европски прашања Бујар Османи, заедно со евроамбасадорот Самоел Жбогар и министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе ја презентираат донацијата […]

Издвојуваме

ПУЛС24 АНКЕТА: Граѓаните ја поддржуваат ЕУ патеката на Македонија и ги поздравија преговорите

Граѓаните ја поддржуваат ЕУ патеката на Македонија и ги поздравија преговорите Пред три дена ве прашавме: Денеска се отворија преговори со ЕУ. Со Лајк ако го поддржувате процесот, додека со […]

Вести

Македонија започнува преговори за членство во ЕУ

Македонија започнува преговори за членство во ЕУ Ова беше пред кратко време соопштено на прес конференција во Владата на РСМ. Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! […]

Вести

Прв смртен случај во Евроинституциите предизвикан од КОРОНА ВИРУСОТ

Прв смртен случај во Евроинституциите предизвикан од КОРОНА ВИРУСОТ Портпаролката на Европскиот парламент изјави: – За жал, можам да ви потврдам дека еден член на персоналот на Европскиот парламент починал од […]

Вести Видео

И ЕУ ги затвора границите од утре напладне! И Канада исто така!

ЕУ ги затвора надворешните граници во следните 30 дена во рамките на борбата против пандемијата од коронавирусот, изјави францускиот претседател Емануел Макрон. „Сите патувања меѓу неевропските земји и Европската унија […]