Ознака: Ешли Кол

Меѓународен фудбал

Ешли Кол во Манчестер Сити

Манчестер Сити размислува околу ангажман на дефанзивецот на екипата на Челзи, Ешли Кол. Медиумите во Англија пренесуваат дека Роберто Манчини сака да го засили својот тим на позицијата лев бек […]

Меѓународен фудбал

Бенитез „СЕ ПОПИШМАНИ“, Лампард и Кол ќе останат во Челзи?

Тренерот на англискиот премиерлигаш Челзи, шпанецот Рафа Бенитез, изјави дека дошло до големо недоразбирање и дека тој не е човекот кој одлучува околу тоа дали Лампард и Кол би останел […]

Меѓународен фудбал

ПСЖ објави дека пристигнува Ешли Кол – па се предомисли

ПСЖ избриша твит на својот официјален Твитер профил каде првично потврди дека Ешли Кол ова лето ќе го облече дресот на клубот од Париз.  На Твитер профилот на ПСЖ пишуваше: “Angleterre […]

Меѓународен фудбал

Бенитез нема да смета на Кол и Лампард

Англиските медиуми пренесуваат дека новиот тренер на екипата на Челзи, Рафа Бенитез, во зимскиот преоден трансфер-период ќе ги продаде Френк Лампард и Ешли Кол. Превземањето на клупата на Челзи од […]