Ознака: Златан Ибрахимовиќ

Свет

За Ибрахимовиќ споменик во Малме

Златан Ибрахимовиќ, напаѓачот на Лос Анџелес Галакси ќе добие споменик во Шведска, пренесува “АС“. На иницијатива од шведската фудбалска асоцијација одлучено е споменикот да биде во Малме, родниот град и матичниот […]

Меѓународен фудбал

Во САД започнаа истрага против Ибрахимовиќ

Раководството на МЛС Лигата започна истрага за инцидентот од натпреварот помеѓу градските ривали Лос Анџелес Галакси и ФК Лос Анџелес (3:2) пред три дена, при кој шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ […]

Магазин

Која е сопругата на Златан Ибрахимовиќ? Згодната русокоса признава дека има преголеми усни и прекратки нозе, подобро се чувствува во фармерки отколку во дизајнирани фустани, нема домашна помошничка и речиси никогаш не дава интервјуа

Сопругата на славниот напаѓач Златан Ибрахимовиќ воопшто не личи на класичните сопруги на фудбалери кои секојдневно ги гледаме по социјалните мрежи. Хелена Сегер е 11 години постара од Златан. Таа […]

Сцена

Ќе ве насмее: Со оваа песна Златан Ибрахимовиќ се релаксира по тренинг

Еден од најдобрите светски фудбалери, Златан Ибрахимовиќ со оваа песна се релаксира по напорниот тренинг. Популарниот Ибра ги собра сите симпатии од регионот. На социјалната мрежа Твитер, Ибрахимовиќ објави видео […]

Меѓународен фудбал

Ибрахимовиќ го постигна својот 500-ти гол во кариерата

Суперѕвездата на МЛС лигата, шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ го постигна својот 500-ти гол во кариерата. Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси се запиша во листата на стрелците со акробатски потег, со […]

Меѓународен фудбал

Ибрахимовиќ објави фотографија од коленото после операцијата: „Тие рекоа дека е готово, јас реков НЕ“

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ објави фотографија од неговото колено после операцијата која ја имаше минатата година. Да потсетиме, Златан се повреди на крајот од сезоната 2016/17 во полуфиналето на Европа […]

Сцена

Ибрахимовиќ во Штип ловел диви свињи

Шведскиот фудбалски интернационалец и ѕвезда на Манчестер јунајтед, Златан Ибрахимовиќ викендов беше во Македонија, поточно на лов на диви свињи во Штип, од каде што најверојатно ќе замине директно во […]

Сцена

Еве зошто Златан Ибрахимовиќ престојува во Штип

Како што претходно информираше порталот Поглед.мк, Златан Ибрахимовиќ е во Македонија и тоа во градот Штип.Причината поради која тој е овде ја открива порталот Екипа.мк: Тој е дојден на лов, […]