Ознака: Иванов

Вести

Климовски: Барем за претседателот Иванов работите се чисти

Барем за претседателот Иванов се чисти работите. Тој сега, ако претставникот на најголемото мнозинство во Собранието на РМ побара уште време, значи уште еден период од 20 дена, дека има […]

Вести

Иванов во Струга приредува прием за дипломатскиот кор

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов вечер во Струга ќе приреди прием за претставниците на дипломатскиот кор, воените аташеа, претставници на меѓународни организации и почесните конзули во Република Македонија.  На […]

Вести

Иванов со честитка до новиот претседател на Европскиот парламент Тајани

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати писмо со честитка до Антонио Тајани по повод неговиот избор за претседател на Европскиот парламент, посакувајќи му успех во извршувањето на функцијата.  Вашиот […]

Вести

Иванов за Водици во Велес

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе присуствува на одбележувањето на големиот христијански празник Богојавление – Водици во Велес.  Иванов, како што соопшти неговиот Кабинет, ќе присуствува на богослужбата […]

Вести

Честитка по повод христијански празник Богојавление – Водици

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Богојавление – Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, архиепископот охридски и македонски, г.г. […]

Ракомет

Иванов: Горд сум на вас како што е горда и цела Македонија

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, вечерва ја честиташе победата на македонската ракометна репрезентација над репрезентацијата на Тунис, на натпреварот во рамките на Светсткото првенство во Франција, соопштија од неговиот […]

Вести

Иванов мандатот за влада му го врачи на Груевски

Претседателот Ѓорге Иванов денеска му го врачи мандатот за состав на влада на Република Македонија на Никола Груевски, претседател на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, соопшти Кабинетот на македонскиот претседател.Рокот кога претседателот […]

Вести

Иванов мандатот за влада му го врачи на Груевски

Претседателот Ѓорге Иванов денеска му го врачи мандатот за состав на влада на Република Македонија на Никола Груевски, претседател на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, соопшти Кабинетот на македонскиот претседател.Рокот кога претседателот […]

Вести

Мандатот за формирање на нова влада ќе го додели Иванов

Денеска истекува рокот кога претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов треба да го довери мандатот за формирање влада на кандидат на партијата, односно партиите што освоја најголем број мандати на […]

Вести

Претседателот Иванов се сретна со Коѕиас

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими  министерот за надворешни работи на Република Грција Никос Коѕиас, кој престојува во работна посета на Република Македонија.Како што соопштија од кабинетот на […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ со демант на тоа дека подготвуваат иницијатива за оспорување на одлуките на Иванов

Најнов производ од Фабриката за афери на СДСМ и Сорос се написите дека тим на правни експерти на ВМРО-ДПМНЕ подготвува иницијатива за оспорување на одлуките на Претседателот Ѓорге Иванов, велат […]