Ознака: измама

Живот

Поради статус на Фејсбук изгубиле СЀ што имаат, па предупредуваат: Немојте да ја направите истата грешка!

Марк и Беки сакале да се преселат во нивниот нов дом. Затоа ангажирале професионалци кои требало да ги пренесат работатите до нивната нова адреса.По некое време, тие на интернет пронашле […]

Вести

МВР советува како да се заштитите од интернет измами!

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика регистрира зголемен број пријави и информации за сомненија за сторени кривични дела од областа на Интернет Измамите каде најчесто жртви се македонски граѓани […]

Живот

Таа зеде многу пари од дечкото за да се „лекува од рак“. Наскоро тој дозна шокантна вест!

Шарлот Рош се запознала со Метју преку сајт за запознавање. По извесно време, тие почнале да се гледаат. Во еден момент, Шарлот смислила како да го искористи Метју.Таа му се […]

Живот

Кога ќе чуете на што се била подготвена оваа девојка, казната која ја добила ќе ви изгледа смешна!

Наташа Утамсинг на поранешното момче му приредила одмазда од пеколот кога одлучил дека треба да раскинат, но на негова среќа кармата ги вмешала прстите и решила да ги исправи работите.Наташа […]

Занимливости

Сакал да купи мобилен, а во пакетот добил дневен весник

Уште еден случај на измама во купувањето преку интернет е забележан во една област во Хрватска. 29-годишниот хрват на 11 фебруари од 21-годишник од Липик преку интернет купил мобилен. Два […]

Занимливости

Излажал дека освоил 588 милиони долари, измамил 2 милиони Facebook корисници

Оваа недела Америка беше во хистерија благодарение на Power Ball лотаријата, каде главната добивка изнесуваше 588 милиони долари.  Нолан Дениелс, кој до неодамна бил само еден од стотици милиони корисници […]