Ознака: име

Вести

Петровски: Соседните држави едвај чекаа вакви “фалинки“ кои ќе им ветуваат јазик, име и бришење на историјата

Болните луѓе имаат состојба на еуфорија каде што мислат дека можат да направат се. Да беше така лесно решавање на проблемите со соседите, сигурно дека до сега ќе го решеа, […]

Сцена

Роналдо во живо на фановите им го соопшти името на ќерката

Кристијано Роналдо следниот месец ќе стане татко по четврти пат, но овој пат поразлично е тоа што јавноста ја знае мајката на неговото дете.Неговата девојка Георгина Родригез која е во […]

Занимливости

Овие имиња за деца секогаш остануваат во мода!

Иако трендот на имиња на деца постојано е менува, има неколку од нив кои се секогаш популарни. Тие не припаѓаат на ниту едно време, едноставно се безвеменски. Ова се петте женски […]

Вести

Поп од Струмица: Проклети да бидат сите кои ќе се дрзнат за јазикот, името, државата!

На 13 август 1951 година биле убиени петте струмички студенти, убиени биле блиску селото Орманли на планината Беласица, до границата кон Грција.Тогаш се убиени, Мирко Пецев, Ѓорги Јармов, Ѓорги Костуранов, […]

Вести

Заев ги потврди ставовите на ВМРО- ДПМНЕ, единствена пречка за влез во НАТО на Македонија е проблемот со името

Членството на Црна Гора во НАТО ги охрабри граѓаните на Македонија и целиот регион. Целиот регион има перспектива во НАТО. На Србија оваа перспектива ѝ веќе отворена и ние ги имаме […]