Ознака: име

Вести

Граѓаните во Македонија се за влез во НАТО, но не со промена на името

Македонските граѓани и натаму се за членство на Македонија во НАТО (61,5 отсто), но кога прашањето ќе го поставите со условот прием под референцата БЈРМ или прием со промена на […]

Меѓународен фудбал

ФАНОВИТЕ РАЗОЧАРАНИ: Трофеен фудбалски клуб и поранешен европски првак повеќе не постои!

Најтрофејниот романски клуб и поранешен европски првак, Стеауа повеќе не постои! Ова е одлуката на Врховниот суд на Романија кој пресуди во корист на Министерството за одбрана.На славниот клуб чиј […]

Сцена

Фотографија од БРЕМЕНАТА ЦЕЦА во една емисија ги воодушеви сите!

Популарната пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ, во февруари 1998 година беше бремена со ќерката Анастасија и гостуваше во една од најпопуларните емисии во тоа време кај Милован Илиќ Минимакс.Цеца во таа […]

Видео

Родители добиле кутија со чувана тајна дента на раѓањето на нивното дете. Она што се наоѓало внатре е срцепарателно!

Кога Катрина забременила, таа и нејзиниот сопруг едвај го дочекале раѓањето на синот. Но, неколку месеци пред раѓањето дознале голема вест.Имено, Катрина дознала дека нејзината мајка има рак на белите […]

Занимливости

Овие мајки страшно се каат поради имањата кои им ги дале на своите деца!

Неодамнешна анкета покажала дека една од пет мајки се кае поради името кое го избрала за своето дете. Некои од причините поради кои мајките би сакале да избереле поинакво име […]