Ознака: интернет

Магазин

Математичка загатка го полуде Интернетот, го знаете ли вие решението? (ВИДЕО)

Математичка загатка со геометриски фигури, банани и часовници предизивика лавина коментари на Интернет. Ако малку се потрудите и концентрирано размислите сигурно ќе дојдете до решението. Не успеавте? Ништо страшно, решението […]

Занимливости

Го купи невестинскиот фустан за само 1.500 денари- но сепак ги стави идните невести на мисла дали вреди да се нарачува преку интернет

Популарната јутјуберка Шенон Харис од Нив Зеланд направи експеримент и со следбениците сподели дали навистина вреди да се купи невестински фустан преку интернет. Имено таа сакаше да се увери дали […]

Љубов и секс

Дaли постои зависност од порногрaфија?

Актерката Џејда Пинкет Смит неодамна јавно зборуваше за нејзината зависност од порно филмови. Подоцна таа кажа дека во периодот кога се обидувала да апстинира имала нездрав однос кон порнографијата. Таа […]

Занимливости

Нарачала фустан како на фотографијата на интернет, а тоа што го добила на врата е за луѓе +18, па се охрабрила и го облекла

Студентката Јоди Ховард од Даблин нарачала фустан од интернет, но кога стигнала нарачката го добила најнеочекуваниот производ кој можела да го замисли. Таа прво на Твитер сподели видео од пристигнатата […]

Мода

Матурскиот фустан на оваа девојка стана вистински хит: “Мојот пријател не веруваше што гледа

Месеците напорна работа ѝ се исплателе на Сијара Ган, 17-годишна ученичка од Филипини која за својата матурска вечер изработила прекрасен фустан кој веднаш станал хит на социјалните мрежи. Сијара подеднакво […]

Технологија

Сега ќе може да купувате преку Инстаграм…

Дефинитивно, денеска Инстаграм е број еден апликација во светот. Таа ја претстави својата функција која на корисниците ќе им овозможи да ги купуваат производите директно преку оваа платформа. Досега, корисниците […]

Технологија

Внимавајте со личните податоци- Има лажни наградни игри на социјалните мрежи

Дирекцијата за заштита на лични податоци (ДЗЛП) информира дека се забележува зголемена активност на организирање лажни наградни игри преку социјалните мрежи (Facebook, Instagram…). При тоа, велат од Дирекцијата, на граѓаните […]

Вести

Драстична мерка: Путин нареди цела Русија да биде исклучена од интернет!

Русија планира накратко да се исклучи од интернет во рамките на тестовите, односно подготовките на земјата за иднината сајбер војна. За време на тестот, податоците кои што ќе се разменуваат […]

Технологија

Што ќе се случи ако низ цела планета снема интернет на само еден ден?

За многу луѓе е незамисливо да немаат интернет неколку часа, а камо ли неколку дена. Но ако се случи интернетот да „падне“ на цела планета на само еден ден, последиците […]

Занимливости

Кубанците конечно добија мобилен интернет

Кубанците од пред два дена имаат можност за пристап до интерет преку нивните мобилни телефони, луксуз што досега им беше достапен само на високи владини службеници и странски бизнисмени во […]