Ознака: интер

Меѓународен фудбал

“Интер не го уценува Снајдер” – вели Масимо Морати

Претседателот на Интер, Масимо Морати, застана во одбрана на својот клуб од обвинувањата дека Весли Снајдер е под уцена да прифати намалување на својата плата за повторно да заигра во […]

Меѓународен фудбал

Фенербахче и Баерн Минхен во „поход“ за потписот на Снајдер

Холандскиот интернационалец во редовите на Интер, Весли Снајдер, призна дека нема никаква претстава за тоа што го чека во блиска иднина и им даде дознаење на сите дека најверојатно би […]

Меѓународен фудбал

„КРИЗА ВО ИНТЕР“: Снајдер одби пониска плата, на ред се Милито и Камбијасо

Интер се обиде да ја намали платата на холанѓанецот Снајдер, но тој се спротистави и заврши надвор од тимот, сега на ред се ветераните Камбијасо и Милито. Камбијасо и Милито […]

Меѓународен фудбал

Мурињо: Сеуште Интер ми е во срцето!

Тренерот на екипата на Реал Мадрид истакна дека италијанскиот тим Интер е сеуште во неговото срце. Жозе Мурињо во предводеше тимот на Интер до титула во Лигата на Шампионите, Скудето, […]

Меѓународен фудбал

Анжи: Не сме заинтересирани за Снајдер

Рускиот премиерлигаш уште еднаш им даде на сите дознаење дека воопшто не е заинтересиран за услугите на холанѓанецот од редовите на екипата на Интер, Весли Снајдер. Веќе и официјално се […]

Меѓународен фудбал

Камбијасо бара Интер да го реши проблемот со Снајдер

Фудбалерот од средниот ред на Интер, Естебан Камбијасо бара од Интер и Снајдер да ги надминат своите разлики.  На Весли Снајдер му беше кажано дека тој нема да игра за […]

Меѓународен фудбал

Интер со ултиматум за Снајдер

Спортскиот директор на Интер, Марко Бранк, изјави дека Весли Снајдер нема да игра се додека не одговори на понудата од клубот. Интер му понуди на холандскиот репрезентативец Весли Снајдер нов […]