Ознака: ислам

Вести

Германска Икеа го даде паркингот за масовна молитва за Рамазан. Вака тоа изгледа

Германска Икеа го даде паркингот за масовна молитва за Рамазан. Вака тоа изгледа! Продавница Икеа во близина на Франкфурт во Западна Германија го даде својот паркинг на локалната џамија за […]

Вести

Австралиските муслимани им се придружуваат на христијаните во јавна молитва за дожд

Поглед што ги топли срцата на сите кои се најдоа во оваа несреќа. Австралиските муслимани им се придружуваат на христијаните во јавна молитва за дожд во Австралија. За да престане катастрофата […]

Видео Интервјуа Свет

Радикален ИМАМ – да му посакаш на некој СРЕЌЕН БОЖИЌ е полошо и од убиство

Муслиманите треба да бидат навредени кога некој го обожува Исус, или пак кога на некој ќе му посакаш на некој СРЕЌЕН БОЖИЌ. Според овој ИМАМ кој „оперира“ во Канада, ова е […]

Видео Занимливости

Тепачка на 5 жени во бурка, на едната и падна детето додека се кошкаше (видео)

Пет жени во бурки се тепале со тупаници среде бел ден во близина на сообраќајница во центарот на Ријад, главниот град на Саудиска Арабија. Оваа необична сцена била снимена од […]

Вести

Ердоган во Германија денеска ќе ја отвори една од најголемите џамии во Европа

Градењето на џамијата почна во 2009, а ја финансира Унијата за Турско – исламски односи , тесно поврзана со турската власт. Градбата беше проследена со голем број контроверзи , меѓу […]