Ознака: Кариби

Магазин

Еве каде и во каков луксуз се одмора Лео Меси, за една ноќ плаќа 5.500 евра!

По новиот неуспех со репрезентацијата Меси ги спакува куферите и со семејството замина на одмор на Карибите. Една ноќ во луксузната вила на Меси чини неверојатни 5.5 илјади евра, јавува […]

Живот

Македонка раскажува за ужасот во САД: Видов како рајот се претвори во пекол

Благица Стојчева, единствената Македонка која беше на Карибите, односно на островот Свети Мартин во моментот кога Ирма, еден од најкатастрофалните урагани во историјата со 280 километри на час остави пустош […]

Вести

Ирма предизвика штета од 1,2 милијарди евра на Карибите

Штетата, која ја предизвика разорниот ураган Ирма на француските карипски острови Сен Мартен и Сен Барт се проценува на 1,2 милијарди евра, соопшти денеска француската државна осигурителна компанија, ЦЦР.- Овој […]

Вести

Ураганот Ирма ја уништи зградата на француската Влада на Карибите

Ураганот Ирма предизвика голема штета и поплави на Карипските Острови, а францускиот министер за внатрешни работи Жерар Колом денеска изјави дека на островот Свети Мартин уништена е зградата на француската […]