Ознака: кариера

Вести

Приведувањето и притворот за Игор Дурловски е удар и врз кариера на неговата сопруга

Приведувањето и одредениот притвор од 30 дена за оперскиот пејач Игор Дурловски е удар и врз успешната кариера на неговата сопруга, светски познатата сопранистка Ана Дурловски, затекнувајќи ја среде ангажмани […]

Љубов и секс

Џорџ Клуни се опростува од актерската кариера

Славниот холивудски актер Џорџ Клуни, во интервју за Sunday Times изјавил дека актерството не му е повеќе приоритет и дека привремено ќе направи пауза од оваа професија.“Видете, долго сум во […]

Сцена

„Не ме бидуваше за ништо“: Милица Тодоровиќ откри болни моменти од кариерата

Пејачката Милица Тодоровиќ пред десет дена наполни 27 години, а спомените од почетоците на музичката кариера ја потсетуваат на еден навистина трнлив пат.Таа вaжи за една од најбараните млади пејачки […]

Сцена

Рада Манојловиќ откри што се правела за кариерата: Немав пари ни за кифла!

Рада Манојловиќ  се осврна на големиот успех  кој  нејзините колешки  Милица Павловиќ и Александра Пријовиќ го постигнаа со  албумите  кои ги издале оваа година.Таа ги  пофалила своите колешки и изјавила […]

Живот

Жените се посклони кон расправии, но се подобри шефови?

Жените се посклони кон расправии на работното место со друга жена, отколку со колега, тврдат резултатите од едно истражување.Мажите и жените се подеднакво склони кон проблематични односи со колегите, но […]