Ознака: кариера

Сцена

ИАКО ОБЈАВИ ДЕКА СЕ ИЗЛЕКУВА ОД РАК: Пејачката Дона Арес потврди дека…

Пејачката Дона Арес веќе втор пат по ред го победи ракот. Меѓутоа, за да не се врати болеста повторно, таа одлучила да се откаже од кариерата.Откако таа се разбудила од […]

Сцена

Рита Ора во страв дека Роб Кардашијан ќе и ја уништи кариерата

Рита Ора призна дека стравувала од нејзиното момче Роб Кардашијан дека ќе и ја “уништи” кариерата, бидејќи почнал да шири “непотребни навредливи зборови” за неа по прекинот на нивната врска. […]