Ознака: кариера

Сцена

“Ова видео го покажува крајот на нејзината кариера”

Џенифер Лопез изгледа фантастично во 50-тата година, а нејзината изјава за мажите помлади од 33 години предизвикала расправа на социјалните мрежи. Атрактивната пејачка се појавила во епизодата “Swipe Sessions”, кратко […]

Сцена

Сопругата на Новак работела во обложувалница, живеела во студентски дом, а овие детали ќе ве изненадат

Сопругата на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена, повеќе од десет години се наоѓа во центарот на вниманието на светската јавност, а во медиумуте дозирано пласира информации од своето минато, додека […]

Сцена

“Плачете, а потоа “растурете”: Познатите дами проговориле за неуспесите во своите животи

Ако никогаш не сте доживеале неуспех и никогаш не сте “паднале”, како тогаш знаете дека сте успешни во нешто? Истражувањата покажуваат дека жените се почесто и поостро осудувани поради своите […]

Живот

“Зошто никогаш не посакував деца?”: Дали вработените мајки се “осудени” на пропаст?

Се поголем број жени во Јужна Кореја бираат живот без деца, не се венчаат па дури и не посакуваат живот во заедница со партнер. Со најниска стапка на плодност во […]

Живот

6 лоши работни навики поради кои вашата кариера стои во место

Благодарение на брзиот начин на живот, многу лесно можеме да станеме роб на лошите навики. Постојат нешта за кои мислите дека не се толку негативни, но тие всушност работат против […]