Ознака: кафуле

Вести

Повторно се гради кафулето во „Мавровка“

Четири месеци по уривањето на дивоградбата на местото каде беше кафулето „Фонтана“ во ТЦ Мавровка, повторно се гради. Овој пат столбовите не се армирано-бетонски, туку челилчни. Од Општина Чаир за […]

Занимливости

Кафуле во Рим во кое разговорите за коронавирусот се строго забранети

Натписот над шанкот е јасен- забрането е да зборувате за коронавирусот и за сè што е поврзано со него. Менаџерка на мало кафуле во предградие во Рим сака да им […]

Црна хроника

Голем пожар во Мавровка, изгоре познатото кафуле

Голем пожар избувна синоќа Трговскиот центар Мавровка. Причината за пожарот засега не се познати. Причинета е голема материјална штета, но нема жртви. Во гаснење на пожарот учествувале 21 пожарникар кои […]

Локална самоуправа

Прогласени најдобрите угостителски објекти меѓу најдобрите и избор на најдобро кафуле за 2016 година

Град Скопје традиционално во соработка со Агенцијата СВОТ ДООЕЛ- Скопје, го реализираше проектот за избор на Најдобар угостителски објект меѓу најдобрите, а годинава за првпат се избираа и трите најдобри […]

Занимливости

Ако заборавите да кажете „ВЕ МОЛАМ“ додека нарачувате кафе, Ова кафуле во Вирџинија ќе ви наплати дупло!

Келнер во CUPS Coffee & Tea, во Вирџинија, имал напорен ден, а редиците од нељубезни муштерии во кафулето, дополнително му го отежнувале денот. Па, решил да напише порака на белата […]

Балкан

Монструмот раскажа: Застанав и викав „Ку*во, готово е ќе бидеш моја или ничија повеќе“ и ја убив

-Ја убив зошто бев убеден дека беше во љубовна врска со Стеван Јојиќ, изјавил убиецот кој вчера е фатен од страна на полицијата откако уби 5 лица, а рани 20 […]