Ознака: киднапирање

Свет

Германската полиција е убедена дека Кристијан е одговорен за исчезнувањето на Медлин: Тие го решија скоро целиот случај

Германската полиција реши 90% од случајот со исчезнување на Медлин Мекан и се „многу убедени“ дека Кристијан Брукнер е одговорен, покажуваат извештаите. Дитер Фехингер, татко на поранешната љубовница на Брукнер, […]

Црна хроника

Киднапиран охриѓанец, пријавил во полиција брат му

Киднапиран охриѓанец, пријавил во полиција брат му Дваесет и деветгодишниот И.П. од Охрид пријавил дека неговиот брат Б.П. (33) е киднапиран, информира полицијата. И.П. во текот на вчерашниот ден околу […]

Сцена

СЕВЕРИНА ГО ПРИЈАВИЛА ПОРАНЕШНИОТ ЗЕТ ЗА КИДНАПИРАЊЕ: ТОЈ ГИ ОБЈАВИЛ И НЕЈЗИНИТЕ ГОЛИ ФОТКИ?

Северина и членови на нејзиното семејство го пријавиле поранешното момче на нејзината внука од сестра за киднапирање и држење во заложништво, под закана со оружје. Овој немил настан наводно се […]

Балкан

Уапсен монструмот кој што ја киндапираше малата Моника: Објавена првата фотографија од неговото апсење

Српски Телеграф објави фотографија од апсењето на Нинослав Јовановиќ, познат како малчанскиот бербер. Тој, како што јавија српските медиуми, беше уапсен на гробиштата во неговото родно село, Малча. На фотографијата […]

Црна хроника

Скопјани ги малтретирале поранешните девојки – ги киднапирале во возило

35-годишната К.Е. од Скопје пријавила дека истиот ден околу 22.30 часот на булевар „Партизански Одреди“ лицата С.С. и Б.Р. ја малтретирале нејзината малолетна ќерка и нејзината другарка, со кои претходно […]

Занимливости

Ја лажел бремената девојка дека е киднапиран за да може да пие со другарите

Британецот Леј Форд (45) го изрежира сопственото киднапирање само за да може да излезе во град и да пие пиво со пријателите. Од својата исплашена бремена девојка побарал 80 фунти […]

Црна хроника

Скопјанка киднапирана среде бел ден во Ново Лисиче, успеала да избега кај Велес

Дваесет и три годишна девојка од Скопје среде бел ден насилно била внесена во автомобил откако излегла од зградата каде работи. Од МВР информираат дека околу 15:40 часот на бул. […]