Ознака: Коби Брајант

Кошарка

Погребани Коби Брајант и неговата ќерка Џиана

Кошаркарска легенда Коби Брајант и неговата 13 годишна ќерка Џиана се погребани на приватна церемонија во Лос Анџелес, јавуваат американските медиуми. Погребот се одржал на 7 февруари и бил затворен […]

Кошарка

Посмртните останки на Коби и Џиџи предадени на семејството за погреб

Хеликоптерската несреќа во која загинаа Коби Брајант, неговата ќерка Џиана (13) и уште седум лица, од кои две деца, го шокираше светот, а по извршената идентификација со помош на отпечатоци […]

Кошарка

Последната фотографија на Коби Брајант, сликана од фан непосредно пред полетувањето на хеликоптерот

Последната фотографија на Коби Брајант, сликана од фан непосредно пред полетувањето на хеликоптерот… Тринаесет годишниот фан не можел да претпостави дека ова ќе биде една од последните фотографии на великанот […]

Кошарка

КОБИ И ЏИЏИ ЗАСЕКОГАШ: Светот преплавен со мурали на легендата

Секојдневно се зголемува бројот на мурали во чест на трагично загинатиот Коби Брајант и неговата 13 годишна ќерка Џиана. Осамнуваат на многу локации во САД, но и на останатите континенти, […]

Кошарка

Ванеса Брајант го отклучи својот Инстаграм профил, истовремено забрани коментирање

Ванеса Брајант го отклучи својот Инстаграм профил, истовремено забрани коментирање. Поради ова нејзниот профил од еден милион фоловери порасна до вртоглави над седум милиони за рекордно време. На последната тамошна […]

Сцена

Погледнете како изгледал хеликоптерот во кој загина Коби

Светот уште е во неверување по големата трагедија која се случи во неделата, кога загина еден од најпознатите светски кошаркари, Коби Брајант. Фановите коментираат за контроверзниот пад на хеликоптерот особено […]