Ознака: Коби Брајант

Сцена

Ова се сите жртви од хеликоптерската несреќа во која загина Коби

Американските медиуми ги објавија имињата и фотографиите на деветмината загинати во хеликоптерската несреќа во која животот го загуби и кошаркарот Коби Брајант. Иако, официјална потврда од надлежните институции за идентитетот […]

Кошарка

Мајкл Џордан: Го сакав Коби, тој за мене беше како помал брат

Најдобриот кошаркар во историјата на овој спорт, Мајкл Џордан, рече дека Коби Брајант го чувствувал како помал брат. -Зборовите не можат да ја опишат болката што сега ја чувствувам. Го […]

Живот

Наводната љубовница на Коби Брајант е вистинска „бомба“

Убавата Џесика и стана позната на јавноста по наводната афера со легендата на НБА Коби БрајантЏесика Бурчијага (33) не стана сензација на Инстаграм само поради провокативните фотографии кои ги објавува. […]

Кошарка

Видео: Коби Брајант со „ЛЕКЦИЈА“ за Леброн Џејмс

Екстра-реакција на кошаркарскиот супериор – Коби Брајант, имено на натпреварот помеѓу Источната и Западната конференција, неверојатниот Коби Брајант му ја украде топката на Леброн Џејмс на неверојатен начин, всушност ова […]

Кошарка

Сензационалната вечер на Коби Брајант недоволна за победа на Лејкерси

Веќе по 116-ти пат во својата кариера Коби Брајант постигна најмалку 40 коша на еден натпревар, против  Денвер, меѓутоа тоа не беше доволно за да неговиот тим слави на овој […]

Занимливости

Видео: Дете мораше да бира меѓу Меси и Коби, сепак го одбра сладоледот!

Како тоа изгледа кога се надигруваат Лионел Меси и Коби Брајант можете да погледнете во видео-прилогот. Двајцата најдобри спортисти на денешницата, но веќе и за сите времиња, се наоѓаат во […]