Сензационалната вечер на Коби Брајант недоволна за победа на Лејкерси

Веќе по 116-ти пат во својата кариера Коби Брајант постигна најмалку 40 коша на еден натпревар, против  Денвер, меѓутоа тоа не беше доволно за да неговиот тим слави на овој натпревар.

 

 

 

 

 

 

Лејкерси-Денвер 114-126

 

Њу Јорк – Феникс 99-97

читајте пулс24

Натпревари

 

Oklahoma City

Dallas

02:00

L.A. Clippers

Boston

04:30

 

 

Исток

 

 

Натпревари

Победи

Порази

1.

Miami

26

20

6

2.

New York

29

21

8

3.

Atlanta

26

17

9

4.

Indiana

28

16

12

5.

Milwaukee

27

15

12

6.

Chicago

27

15

12

7.

Boston

27

14

13

8.

Brooklyn

28

14

14

9.

Philadelphia

29

14

15

10.

Orlando

28

12

16

11.

Toronto

29

9

20

12.

Detroit

31

9

22

13.

Charlotte

28

7

21

14.

Cleveland

30

7

23

15.

Washington

26

3

23

 

 

Запад

 

 

Натпревари

Победи

Порази

1.

L.A. Clippers

28

22

6

2.

Oklahoma City

27

21

6

3.

San Antonio

30

22

8

4.

Memphis

26

18

8

5.

Golden State

29

19

10

6.

Houston

28

16

12

7.

Denver

30

16

14

8.

Portland

27

14

13

9.

Utah

30

15

15

10.

Minnesota

26

13

13

11.

L.A. Lakers

29

14

15

12.

Dallas

28

12

16

13.

Phoenix

29

11

18

14.

Sacramento

28

9

19

15.

New Orleans

28

6

22

 

 

Следни натпревари

 

28.12.

Washington

Orlando

28.12.

Indiana

Phoenix

28.12.

Detroit

Miami

28.12.

Cleveland

Atlanta

28.12.

Brooklyn

Charlotte

28.12.

New Orleans

Toronto

28.12.

Dallas

Denver

28.12.

San Antonio

Houston

28.12.

Utah

L.A. Clippers

28.12.

Sacramento

New York

28.12.

L.A. Lakers

Portland

28.12.

Golden State

Philadelphia

29.12.

Atlanta

Indiana

29.12.

Orlando

Toronto

29.12.

Charlotte

New Orleans

Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.

Пронајдете не на следниве мрежи: