Ознака: кокос

Кулинарство

Рецепт за вкусни колачиња со вкус на мента и кокос

Основата за овие колачиња од мента е кокосови струготини и тој е совршен затоа што е богат, преполн со растителни влакна и постигнува конзистентност како тесто кога се меша во […]

Кулинарство

Мартини со кокос: Рецепт за неодоливо кремаст зимски коктел

Со текот на времето се појавија бројни рецепти за мартини, а за време на карантинот, креативната страна се разбуди, па така е создаден еден нов рецепт за мартини со вкус […]

Кулинарство

Торта „Тропикана“ – освежувачки десерт со ананас, кокос и ореви

Потребни состојки: За кора: 180 грама брашно 280 грама шеќер 2 лажички сода бикарбона 2 конзерви ананас 2 јајца 40 грама кокос За фил: 250 грама маскарпоне сирење 100 грама […]